امروزه همه مردم چه بخواهند و چه نخواهند از مواد پلاستیکی استفاده می کنند که مهمترین مصرف آن در حوزه بسته بندی, از کیسه های پلاستیکی و نایلون هایی که هر روز استفاده می کنیم تا سطل زباله آشپزخانه و آبکش آشپزخانه، همه آنها پلاستیکی هستند که از پلاستیک ساخته شده اند. بنابراین اگر سوال شما این است که بزرگترین تولید کننده پلاستیک ایران کیست؟ تا انتهی این مقاله همراه وبسایت هایپرجهاز باشید.

از جمله محصولات پلاستیکی که امروزه به طور چشمگیری تولید و عرضه بازار شده, سبد بافت پلاستیکی است که در مرکز پخش آن یعنی عمده فروشی پلاسکو، در سایت هایپر جهاز قادر به دیدن همه محصولات پلاستیکی هستید.

اگرچه امروزه بسیاری از افراد تاکید می کنند که برای داشتن محیطی بهتر باید از پلاستیک کمتر استفاده کنیم، اما همچنان نقش مواد پلاستیکی در زندگی بیشتر افراد بسیار پررنگ است. موضوع بحث امروز ما دقیقاً در مورد مواد پلاستیکی است که ابتدا بیایید با مفهوم پلاستیک و مواد پلاستیکی آشنا شویم و سپس به سراغ مزایای استفاده از پلاستیک برویم.

پلاستیک و مواد پلاستیکی چیست؟

پلاستیک از مواد اولیه ای تولید می شود که بر پایه گاز و نفت بوده و همچنین در تولید لوازم پلاستیکی مختلف از پلیمرهای مختلفی استفاده می شود. این پلیمر در انواع و قیمت های مختلف موجود می باشد. به عنوان مثال به دلیل گرانی پلی کربنات ها به ندرت از این کالا مورد استفاده قرار می گیرند و تنها نمونه استفاده از آن در زندگی روزمره ما شیشه شیر نوزاد است.

پلاستیک و مواد پلاستیکی چیست؟بسیاری از بزرگان تولید کننده پلاستیک در ایران و همچنین بزرگترین مصرف کنندگان در این صنعت, پلاستیک را با صنعت نفت مرتبط می دانند. نکته جالبی که هرگز به آن توجه نکرده ایم این است که بدون وجود نفت تقریبا تولید پلاستیک نیز به صفر می رسد. پلاستیک ها و مواد پلاستیکی بسیار گسترده هستند که چند نمونه ساده آن عبارتند از: کیسه های فریزر، ظروف پلاستیکی آشپزخانه، ظروف یکبار مصرف، مقداری لوازم التحریر، قاب تلفن همراه و…

مزایای استفاده از مواد پلاستیکی چیست؟

درست است که پلاستیک معایب زیادی دارد اما به مزیت های مهم آن ها در این قسمت اشاره می کنیم که بسیاری از افراد هرگز از این منظر به این مزیت های مواد پلاستیکی نگاه نکرده اند.

 • اولین مزیت این است که در بسیاری از مواقع تولید پلاستیک ارزان تر از سایر مواد که هم از نظر مالی و هم از نظر انرژی بسیار بصرفه محسوب می شود. نمونه بارز آن تولید بطری برای نوشابه است. تولید بطری های پلاستیکی مقرون به صرفه تر از تولید بطری های شیشه ای هستند
 • مزایای استفاده از مواد پلاستیکی چیست؟دومین مزیت مواد پلاستیکی عایق حرارتی و الکتریکی آن هاست که در این زمینه بسیار مفید هستند.
 • علاوه بر این، بیشتر پلاستیک ها در برابر حلال های شیمیایی مقاوم هستند.

ظروف پلاستیکی آشپزخانه که هم اکنون درصد استفاده زیادی دارند توسط بزرگترین کارخانه ها و تولید کننده پلاستیک در ایران و خارج از ایران تولید و وارد بازار شده اند. ظروف پلاستیکی آشپزخانه از متریالی تولید و تشکیل شده اند که با وجود آن، توانایی نگهداری هر نوع ماده خوراکی غذایی را دارند. هم چنین این نوع ظروف که طرح ها و مدل های بسیاری را شامل می شوند، دارای قیمت مناسب تری نسبت به سایر ظروفی که متشکل از جنس های دیگری اند بوده و به همین خاطر نیز مورد توجهات زیادی از خریداران قرار می گیرند.

علاوه بر این باید گفت این نوع از ظروف توسط کارخانجات بسیاری که هر یک در شهر های بزرگ فعالیت دارند، تولید شده و در نتیجه به خوبی در بخش های مختلف بازار توزیع گشته اند. اگر قصد سفارش عمده ظروف پلاستیکی آشپزخانه را دارید، می توانید با اعتماد به معتبرترین مراکز عمده فروشی لوازم آشپزخانه, این کار را انجام دهید و این محصولات را با قیمت خوب و عالی و همچنین با بالاترین کیفیت تهیه کنید.

همچنین در مراکز فوق با تنوع بسیار زیادی از این دستگاه ها مواجه خواهید شد که در قسمت زیر به تعدادی از محصولات پلاستیکی آشپزخانه که جزو پرفروش ترین ها هستند اشاره کرده ایم:

 • کاسه بزرگ قیفی دسته دار قیطانی،
 • کاسه کوچک قیفی دسته دار قیطانی،
 • کاسه بزرگ گرد دهن گشاد قیطانی،
 • کاسه متوسط گرد دهن گشاد قیطانی،
 • سبد دو دسته بزرگ قیطانی،
 • سبد دو دسته بزرگ قیطانی،
 • زیر قابلمه ای قیطان،
 • سبد رخت بزرگ قیطانی،
 • زیر لیوانی قیطانی.

بزرگترین تولید کننده وسایل پلاستیکی ایران

در اینجا کارخانجات پلاستیک ایران را لیست می کنیم که محصولات آنها در اکثر فروشگاه های پلاستیک یافت می شود. محصولات بسیاری از این تولیدکنندگان پلاستیک را در سراسر کشور توزیع می شود و سعی ما بر این است که با ایجاد پایگاهی قوی و داشتن محصولات متنوع، تمامی نیازهای فروشگاه های پلاسکو در ایران را تامین کنیم. بزرگترین تولید محصولات پلاستیکی در ایران همچون ناصر پلاستیک، هوم کت پلاستیک، لیمون پلاستیک، زیباسازان، ارج پلاستیک، اشکان پلاستیک، ایده آل پلاستیک، بلور پیشگامان، سبلان پلاستیک، ماهینی پلاستیک، لاولی پلاستیک، همارا پلاستیک، آپادانا پلاستیک، پلی نیک پلاستیک، ابتکار پلاستیک، بیتا پلاستیک، مانیا پلاستیک، مشکات پلاستیک، مانترا پلاستی، سلمان پلاستیک، مهسان پلاستیک، تابا پلاستیک، کارن پلاستیک، مرسی پلاستیک، زرین تویز، بازن پلاستیک، هدایت پلاستیک، اطلس پلاستیک، مونت پلاستیک، مبنا پلاستیک، ممتاز پلاستیک، مبعث پلاستیک، رضا پلاستیک، طاها پلاستیک، شیک پلاستیک، بورا پلاستیک،   الوند پلاستیک، تک پلاستیک، آسا پلاستیک، جهرمی پلاستیک، سعید پلاستیک،   چارسین پلاستیک،   کاجین پلاستیک،   ونوس پلاستیک،   وندیک پلاستیک، بلور الماس کاران،    استاندارد پلاستیک،  بلور نیلوفر، بلور پارت، بلور کاوه، کلمن کیش، کلمن کویر، کلمن سراب و… هستند که می توانید از کالاهای تولید شده هریک از آن ها با خیال راحت خریداری و استفاده کنید.