یخچال, یکی از ضروری ترین وسایل در هر آشپزخانه ایرانی و خارجی است که نبود آن در محیط خانه بسیار زیاد احساس می شود. امروزه همانند گذشته نبوده و بسیاری از افراد بعد از انتخاب یخچال مورد نظر خود, به دنبال ست رنگی جذاب متناسب با دکوراسیون منزل خود هستند و در این راستا این سوال را از فروشندگان لوازم آشپزخانه می پرسند که چه رنگی از یخچال را بخرم که با کابیت و سرویس آشپزخانه متناسب باشد؟ به همین خاطر هایپرجهاز برای پاسگویی به تمامی ابهامات عزیزان در این زمینه اقدام به تهیه مقاله مورد نظر کرده تا ابهامات شما در این مورد از بین رود.

مناسب ترین رنگ برای انتخاب یخچال

یکی از سوالات اساسی در زمینه خرید یخچال که بسیاری از افراد از خود می پرسند, این است که در هنگام خرید یخچال چه رنگی را بخرم تا علاوه بر کارایی, زیبایی خاصی را نیز به همراه داشته باشد. اگر سوال شما نیز این مبحث می باشد, باید بگوئیم که جای هیچ گونه نگرانی از این بابت نیست چرا که به تمامی سوالات شما پاسخ مناسب خواهیم داد.

مناسب ترین رنگ برای انتخاب یخچالامروزه مناسب ترین رنگ برای خرید یخچال, سفید و سیلور است که انتخاب هریک از آن ها متناسب با کابینت های آشپزخانه, اجاق گاز و… خواهد بود. یعنی اگر ست رنگی برای از اهمیت بالایی برخوردار است, حتما از بین این دو رنگ(سفید و سیلور) یک مورد را برای دکوراسیون منزل و آشپزخانه خود انتخاب کنید.

معیار انتخاب یخچال های جدید

همانطور که می دانید; هنگام خرید یخچال باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشید. در وهله نخست باید تصمیم بگیرید که چه نوع یخچالی می خواهید چرا که انواع مختلفی از این محصول در بازار عمده فروشی لوازم آشپزخانه وجود دارد. بنابراین شما باید یکی را پیدا کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. در مرحله دوم نیز شما باید اندازه یخچال را متناسب با محل قرار گیری و فضای خانه خودتان انتخاب کنید. گاها دیده می شود که افراد اقدام به تهیه یخچال های بزرگ برای خانه های کم متراژ می کنند که این امر مشکلاتی را برای شما به وجود خواهد آورد.

در اینجا با بیان برخی از ویژگی های مختلف یخچال و فریزر به شما کمک می کنیم تا بهترین یخچال را برای خانه و یا محل کار خود انتخاب کنید. این معیارها عبارتند از:

معیار انتخاب یخچال های جدید✨ سبک زندگی خود را در نظر بگیرید

یکی از اولین مواردی که در هنگام خرید یخچال باید به آن توجه کرد, سبک زندگی شخصی روزانه تان می باشد. در واقع اگر شما مدت زمان بیشتری را در محیط آشپزخانه می گذرانید, ممکن است یخچالی با رنگ روشن را ترجیح دهید و اگر زمان کمتری را در اختیار دارید, رنگ ظریف تر، بهترین گزینه برای شماست.

✨ حواستان به دکوراسیون منزلتان باشد

به هر حال، یخچال یکی از وسایلی است که در آشپزخانه شما به چشم می آید و می خواهید علاوه بر کارایی, ظاهر خوبی داشته باشد و به همین  دلیل وقتی صحبت از انتخاب یخچال می شود, دکوراسیون نقش کلیدی در فرآیند تصمیم گیری خواهد داشت. باید بگوئیم که در مورد دکوراسیون یخچال باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشید. اولین نکته مدرن یا سنتی بودن دکوراسیون منزل شماست و مورد دیگر, رنگ بندی یخچال متناسب با محل قرارگیری و محیط اطراف یعنی آشپزخانه است. انتخاب رنگ خیلی مهم است و اگر در این موضوع اشتباهی داشته باشید, سبب متضاد شدن و عدم ست رنگی بین اقلام دیگر خواهد شد.

✨ خرید متناسب با بودجه شما

بودجه بخش بسیار مهمی از فرآیند خرید یخچال بوده و بسیار مهم است که قبل از رفتن به فروشگاه, بودجه ای را از قبل تعیین کرده تا در نهایت بیش از حد توان خود خرج نکنید. عوامل مختلفی در قیمت یخچال دخیل هستند, بنابراین قبل از تعیین بودجه لازم است کمی تحقیق کنید. اندازه، نوع و ویژگی های یخچال همگی در قیمت آن دخیل خواهد بود.

✨ بهره وری انرژی

بهره وری انرژی یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب یخچال بوده و حتما به دنبال مدلی باشید که علاوه بر زیبایی مورد نظر, دارای رتبه انرژی بالایی نیز باشد. هر چه قدر مصرف یخچال کمتر باشد, سبب صرفه جویی کالا در مصرف برق شده و در نتیجه سود بیشتری را از محصول مورد نظر به جیب خواهید زد.